Balkán - Kosovo ve slepé uličce

Published on 22 July 2010 at 16:30

Balkán

Kosovo ve slepé uličce

Jurnalul National

Je nezávislost někdejší jugoslávské provincie legální? Mezinárodní soudní dvůr v nizozemském Haagu se má k této otázce 22. července vyjádřit. Ať už bude jeho verdikt jakýkoliv, Kosovo zůstává pro Evropu neexistující krajinou.

 

Evropská komise

Kam míří miliardy určené na výzkum?

Trouw

Evropská unie se v rámci Strategie EU 2020 rozhodla věnovat 6 miliard euro na výzkum. Podle nizozemského profesora Alfreda Kleinknechta je to mana, z níž budou těžit hlavně velké podniky a jejíž přínos bude znám až za dlouho.

 

Velká Británie

Clegg: invaze do Iráku byla nezákonná

The Guardian

 

Rumunsko

Vstal Ceaušescu z mrtvých?

Adevărul

 

Kuba-EU

Bratři Castrové prodávají disidenty

Die Tageszeitung

 

Nacionalismus

Vznikne Velké Švýcarsko?

Gazeta Wyborcza

 

Daně

Stejný systém pro Němce i Francouze

Le Figaro

 
 

Blog

"Svět" je zachráněn

Categories

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!