Banky - Irská tragédie

Published on 1 October 2010 at 16:19

Banky

Irská tragédie

The Guardian

Ve chvíli, kdy roste nezaměstnanost, úrokové sazby dluhopisů a emigrace, by účet za záchranu irských toxických bank mohl dosáhnout až 50 miliard euro, což představuje neuvěřitelných 32 % národního důchodu země. Deník The Guardian si stejně jako většina irského i britského tisku si klade otázku, zda je někdejší Keltský tygr na hranici propadu.

 

Německo

Sjednocení výměnou za euro

Der Spiegel

V roce 1989, ve stejné době, kdy se hroutila Berlínská zeď, probíhala mezi Paříží a Bonnem tajná jednání o Evropské měnové unii. Obětovali Němci marku za sjednocení?, táže se časopis Spiegel, který získal přístup k důvěrným dokumentům.

 

Německo

Policejní represe proti „řádným občanům“

Financial Times Deutschland

 

Velká Británie

Mé jméno je Cameron, David Cameron

New Statesman

 

Nizozemí

Novou vládou obchází duch Wilderse

De Volkskrant

 

Categories

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!