Diskuze - Zrod extremistické Evropy

Published on 5 October 2010 at 16:26

Diskuze

Zrod extremistické Evropy

Newsweek

Nacionalistické a proti imigrantům štvoucí strany se rychle stávají součástí evropského politického středního proudu, kde se nyní i strany tradičně stojící v politickém středu snaží hrát jejich hru, všímá si britský poslanec za labouristickou stranu a bývalý ministr pro Evropu Denis McShane.

 

Rozpočet

Rozpočtový federalismus anebo nic

Les Echos

Chce-li EU zmírnit absenci evropské měnové politiky, musí změnit pravidla hry a zavést skutečný fiskální federalismus. Závisí na tom nejen budoucnost eurozóny, ale v širším smyslu i budoucnost Unie jakožto společné organizace, píše list Les Echos.

 

Nobelova cena

Vatikán kritizuje cenu pro „otce“ dětí ze zkumavky

Corriere della Sera

 

Portugalsko

Sto svíček pro republiku

i

 

Belgie

De Wever opouští jednací stůl

De Morgen

 

Rumunsko

Rumuni ve vesmíru

Gandul

 
 

Kresby

Červený stupeň ohrožení

Plantu

Categories

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!