Dluhová krize - Kam se vydá eurozóna?

Published on 10 March 2011 at 16:40

Dluhová krize

Kam se vydá eurozóna?

The Daily Telegraph

V Bruselu panuje politická strnulost, Evropská centrální banka utahuje měnovou politiku, výnosy portugalských, irských a řeckých dluhopisů stoupají: Vyhlídky, s nimiž eurozóna vstupuje na summit naplánovaný na 11. března s cílem vyvést EU ze světové hospodářské krize, nejsou dobré.

 

Extrémní pravice

Finský vlk v rouše beránčím

Fokus

Dva měsíce před finskými parlamentními volbami si v průzkumech mimořádně dobře vede populistický lídr, který se staví proti imigraci a Evropské unii. Charismatický Timo Soini zpochybňuje ale i politický systém vlastní země.

 
 

Krize eura

Porážka pro Sarkozyho a Merkelovou?

Presseurop

 
 

Belgie

Neodstupujme od jaderné energetiky

De Standaard

 
 

Česká republika

Z důchodové reformy je fraška

Mladá Fronta DNES

 
 

Libye

Rumunští žoldnéři pomáhají Kaddáfímu

Jurnalul Naţional

 
 

Z archivu

Krize eura

Zrození politické Evropy

Libération

 

Categories

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!