EVROPSKÁ DAŇ - Naplňme evropskou pokladnu

Published on 11 August 2010 at 15:03

Evropská daň

Naplňme evropskou pokladnu

De Volkskrant

Návrh Komise na zavedení evropské daně, ze které by se financoval unijní rozpočet, je vcelku líbivý. Zamlouvá se zejména zemím, které jsou čistými přispěvateli. Naráží však na odpor členských států, které si v tak citlivé otázce nepřejí žádný přesun pravomocí, domnívá se list De Volkskrant.

 

Estonsko

Koruny, eura, rubly a trable!

Eesti Päevaleht

Koruny, eura, rubly a zmatek V Narvě, estonském městě hraničícím s Ruskem, vytváří přechod k euru (1. ledna 2011) už nyní mezi členy rusky mluvící komunity problémy. Zdá se, že tallinnské úřady je lehce opomněly o průběhu změn informovat. Ze zmatku ve smě

 

Boj s ohněm

Společně proti požárům

The New York Times

 

Pohled z Číny

Krásný jako Evropan

La Vanguardia

 

Energetika

Francie v plném proudu

Le Figaro

 

Německo

Google mou fotku nedostane

Frankfurter Rundschau

 

Categories

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!