Evropská rada - Euro a jeho sedmnáct Sisyfů

Published on 24 March 2011 at 18:19

Evropská rada

Euro a jeho sedmnáct Sisyfů

La Tribune

Poslední evropské summity nezabránily tomu, aby se Evropa nepropadla do recese a politické krize. Ani poslední summit 24. března na věci nic nezmění, píše La Tribune. Nabízejí se pouze dvě možnosti: Ulehčit břemeno předluženým zemím, nebo je vyprovodit z eurozóny.

 

Evropská rada

Eurozóna se nám vymyká z rukou

Presseurop

Poslední zasedání Evropské rady se věnuje krizi eurozóny a paktu pro euro. Do pozadí byla odsunuta diskuze o reformě Evropského fondu finanční stability a zrodu dvourychlostní Evropy, lituje mezinárodní tisk.

 

Debata

Obracení atomové omelety

Presseurop

V rámci diskuze o jádru Presseurop publikoval článek britského environmentalisty George Monbiota. Německý spisovatel a fyzik Ralf Bönt dnes přímo odpovídá na cynismus zastánců jaderné energie.

 
 

Velká Británie

Úsporná opatření, ale vlídná k autům

The Daily Telegraph

 
 

Belgie

Bankovní bonusy pod palbou kritiky

De Morgen

 
 

Španělsko

Baskická Sortu mimo zákon

Público

 

Receive the best of European journalism straight to your inbox every Thursday

Categories

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!