Náboženství - Osamocený poutník Benedikt XVI.

Published on 8 November 2010 at 16:58

Náboženství

Osamocený poutník Benedikt XVI.

Presseurop

Papež svým odsouzením španělských zákonů, které považuje za nepřátelské vůči tradiční rodině a kritikou ústupu katolické víry v Evropě, vyvolává diskuzi, ale evropský tisk však zcela nepřesvědčuje.

 

Mezinárodní obchod

Peking vymění pomoc za mlčení

Público

Podobně jako Řecko nebo Francie přijímá i Portugalsko zmítané hospodářskou krizí nadšeně čínské investice. Partnerství s Pekingem ale samozřejmě něco stojí. Západ se může rozloučit s tím, že bude Číně udílet lekce demokracie.

 
 

Rumunsko

Zemřel Ceauşeskův dvorní básník

România liberă

 
 

Řecko

Řekové volili úspornost

Ta Nea

 
 

Irsko

Dejte jim sníst sýr

Irish Independent

 
 

Španělsko

ETA mohla již dávno zaniknout

El País

 
 

Velká Británie

Škrty vyženou z Londýna chudé

The Guardian

 
 

Cartoon

Vila Berlusconi

Horsch
 

Categories

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!