Velká Británie - Paříž je v ulicích, proč ne Londýn?

Published on 21 October 2010 at 16:38

Velká Británie

Paříž je v ulicích, proč ne Londýn?

The New York Times

Ve Francii se na protest proti návrhu Sarkozyho vlády na zvýšení věku odchodu do důchodu vydávají do ulic miliony lidí. Oproti tomu Anglie, která byla v 90. letech dějištěm protithatcherovských nepokojů, v době, kdy Cameronova vláda provádí nejtvrdší škrty v živé paměti, mlčí.

 

Holocaust

Paměť v pohybu

Le Figaro

Pařížský památník Shoa, jedno z největších světových center dokumentujících židovskou pamět, neustále rozšiřuje své archivy. Se střídáním generací jsou totiž rodiny ochotnější se některých ze svých objektů ve prospěch centra vzdát.

 

Velká Británie

Dědictví Margaret Thatcherové

Presseurop

Zatímco britský levicový tisk nahlas protestuje proti škrtům ve výši 91,5 miliard liber, které plánuje ministr financí George Osborne, konzervativci se modlí za to, aby toto omezení sociálního státu přivedlo zemi rychle k růstu.

 

Rozpočet EU

Parlament požaduje evropskou daň

Les Echos

 

Španělsko

Zapaterovy vládní přesuny

El Periódico de Catalunya

 

Itálie

Odpadky z Neapole nikdo nechce

Corriere della Sera

 

Česká republika

Žháři z Vítkova odsouzeni

Mladá Fronta DNES

 

Categories

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!