Finance - Banky čeká hodina pravdy

Published on 16 July 2010 at 16:32

Finance

Banky čeká hodina pravdy

The Economist

Zátěžové testy evropských bank, jejichž výsledek se dozvíme 23. července, měly vyhodnotit výkon bank v řadě ekonomických scénářů. Ačkoliv tyto testy byly poněkud chaotické a jistě ne zcela dokonalé, zajistit, aby banky byly pro obchodování v dobré kondici a následně to dokázat i trhům, je pro EU naprosto zásadní, upozorňuje The Economist.

 

Města

Když z umělců jsou podnikatelé

Die Zeit

Umělci se stávají první obětí tzv. ‚boboizace‘ [z francouzského ‚bobo‘ – buržoazní bohém] některých čtvrtí evropských metropolí, za kterou přitom podle názoru veřejnosti nesou zodpovědnost právě oni. Je to proto, že mnozí z nich touží proniknout do establishmentu, tvrdí spisovatelka Tanja Dückersová.

 

Editorial

Vítejte v klubu

 

Slovensko

Garanci ano, půjčku nikoli

| SME

 

Dánsko

Kodaň bude brzo bez pitné vody

| Politiken

 

Německo-Rusko

O přátelství a o smlouvách

| Süddeutsche Zeitung

 

Categories

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!