Švédsko

Pravice a ekologové proti extremistům

Published on 4 March 2011 at 11:16

Vláda a strana zelených blokují Švédské demokraty v otázce azylové politiky,“ píše s uspokojením list Dagens Nyheter, který dohodu označuje za „historickou“. Švédská konzervativní vláda a strana švédských ekologů se 3. března dohodly, že se zasadí o zlepšení přístupu nelegálních přistěhovalců ke zdravotní péči a vzdělání, usnadní proces sjednocení rodin a zreformují imigrační pracovní politiku. „Všech pět stran [pravicové koalice] tak Švédské demokraty zbavilo jejich jediného politickém tématu,“ poznamenává list na adresu xenofobní strany,která do švédského parlamentu vstoupila loni v září. „*J*de o chytrý a zároveň demokraticky korektní tah.“ „Konečně,“ připomíná list, „94,3 % švédských voličů xenofobní straně svůj hlas nedalo (...) To je důkaz skutečné vůle postavit se k důležitým otázkám zodpovědně. Chvála za to přísluší především ekologům.“

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!

On the same topic