Mołdawia

Co z tym prezydentem?

Published on 15 November 2011 at 16:41

Cover

„Kiedy się spotkamy na wyborach?”, zastanawia się Timpul po burzliwej nocy 14 listopada, podczas której komuniści i posłowie proeuropejscy, dwie siły polityczne mające swoich przedstawicieli w parlamencie w Kiszyniowie, nadal nie doszli do porozumienia w sprawie wspólnego kandydata na najwyższy urząd w państwie. 18 listopada parlament musi wybrać następcę tymczasowego prezydenta, trzeciego od czasu buntu 7 kwietnia 2009 r., kiedy to położono kres komunistycznym rządom.

W Mołdawii – kraj ten chciałby przystąpić do UE i należy do Partnerstwa Wschodniego – wciąż mówi się o „wydarzeniach, które nie mają miejsca”, komentuje dziennik. Kilka nieudanych prób wyboru prezydenta, nieważne referendum w sprawie wyborów powszechnych… nic się już nie udaje. „Brawo, politycy! To kiedy się spotykamy? Mamy kilka spraw do załatwienia…”, grzmi Timpul.

Receive the best of European journalism straight to your inbox every Thursday

Was this article useful? If so we are delighted! It is freely available because we believe that the right to free and independent information is essential for democracy. But this right is not guaranteed forever, and independence comes at a cost. We need your support in order to continue publishing independent, multilingual news for all Europeans. Discover our membership offers and their exclusive benefits and become a member of our community now!

Are you a news organisation, a business, an association or a foundation? Check out our bespoke editorial and translation services.

Support independent European journalism

European democracy needs independent media. Join our community!

On the same topic