Starosta Florencie Matteo Renzi, považovaný za hlavního rivala Piera Luigiho Bersaniho, kterému podlehl v primárních volbách Demokratické strany (PD), zrušil příměří, které se stranickým šéfem uzavřel po parlamentních volbách, a vytkl mu, že se „zasekl“.
Renzi prohlásil, že Bersaniho „pokořila arogance Hnutí 5 hvězd“, a vyzval předsedu strany, aby Grillovi přestal nadbíhat a raději uzavřel dočasnou dohodu se stranou Silvia Berlusconiho (Lid svobody, PDL) – představa, která mnoho členů PD děsí – nebo se v případě neúspěchu znovu vrátil k urnám.
Mladý centrista Ranzi, který s Beppem Grillem sdílí některé postoje namířené „proti establishmentu“, je považován za seriózního kandidáta, který by mohl sjednotit levý střed, ale místo toho mlčí a získává čas k posílení svých pozic.
A conversation with investigative reporters Stefano Valentino and Giorgio Michalopoulos, who have dissected the dark underbelly of green finance for Voxeurop and won several awards for their work.
Go to the event >